חזון של הרב

חברים יקרים.. פוסט מרגש שאתם חייבים לראות.. (מקבוצת הפייסבוק של תלמידי הרב שרקי) שכתב צוריאל חלמיש על "בית שלום יוחאי".

ערב אחד בסמול טוק שאחרי לימודנו הקבוע בספר "ראש מילין" שאלתי את מורי ורבי הרב אורי שרקי על מה הוא חולם. אמרתי לו: לו יכולת להקים ולנהל מוסד, איך היית מעצב אותו.

ולאחר מחשבה ענה לי, אני חולם על מרכז אינטלקטואלי בו הרצאות מסביב לשעון בכל נושא, פתוח וזמין לכל. לא מקום ישיבתי או אקדמי, אלא כזה שהכול ירגישו בו בבית, גם דתיים (הוא גורס תמיד שדתיים לא שואלים שאלות די חדות בשיעורים). מקום בו תוססת ונבנית תרבות ישראלית.

אחר זמן, ביום השואה שנת תשע"ה, רצח מחבל ערבי את שלום יוחאי, בנו של הרב. בן 26 שנים היה באותו יום. כתלמיד אביו היו לי כמה שיחות עמו, אחת מהן, מעוררת עניין ותובנות, על הספה בביתו בחול המועד פסח אחד, עסקה בגירושו מבית הכנסת של נווה דקלים בקיץ תשס"ה. היו בו קסם וחיוניות דוגרית שכזו, חד פעמיות שכולה יופי.

חלפו שנים, אחר כמה אירועים מקומיים ומיזמים מתוקים להנצחת שלום, פתח הרב שרקי לפני קצת יותר משנה מיזם הנצחה של קבע לבנו בשם: "בית שלום יוחאי". אותו חלום בן שנים של הרב, כעת היה ציון לנפש בנו.

בית שלום יוחאי שוכן במרכז ירושלים ומאגד כמה ממפעלי הרב אורי שרקי: מחלקה ללימודי יהדות לגברים ונשים בו הרצאות אינטלקטואלים ואינטלקטואליות, מחלקה למשנת הרב יהודא לאון אשכנזי – מניטו Rav Yehuda Leon Ashkenazi – Manitou, מחלקה לתנועת הנוער עזרא (הרב שרקי מונה בשבוע שעבר לרב התנועה), מחלקה לעריכת פרסומים ומדיה, וכן ברית עולם, המרכז העולמי לבני נח (25,000 גויים כשרים בכל העולם עומדים בקשר עם המרכז הזה).

בימים אלה נערך גיוס כספים לבית שלום יוחאי, "היעד צנוע, לטעמי האישי אולי צנוע מידי" כפי שכתב יאיר שרקי. מיליון וחצי ש"ח בסך הכל, חלקם ייאספו מהוראות קבע. כל הסכומים מוכפלים בידי נדבנים אנונימיים. נותרו עוד 32 שעות.

אני מזמין את כל מי שנהנה עד כה, כל מי שמאמין שיהנה בעתיד מנשמתו הגדולה של הרב אורי שרקי, כל מי שנשאו לבו לקבוע שם ושארית לנשמת הבן האהוב שלום יוחאי הי"ד – לתרום כאשר ידבנו לבו. קישור לאתר jgive בתגובה הראשונה.
—————-
אנחנו בשעות האחרונות של ההתרמה. עזרו לנו להפוך את בית שלום יוחאי לגדול יותר ומשמעותי בארץ ובעולם. אין דרך ראויה מזאת להנציח את שלום יוחאי הי'ד.