למה? 

תביעת הדור

דורנו הוא דור דעה, הוא שואף וחותר לבאר את הסתירות שאיתן הוא מתעמת בחיים המודרניים. הוא מחפש את השכל ואת העומק ומצפה לחיים של הרמוניה בין התורה והתרבות העולמית. שואף הוא לאמת גדולה וחובקת כול שאינה חוששת מאיומים חיצוניים ומציעה גאולה – לפרט, לעם ישראל ולכלל-האנושות. הוא רוצה לאחד את הקודש והחול, להחיל את הקודש על כל תחומי החיים: אקדמיה, פילוסופיה, מדע, אמנות, עם ומדינה, ולראות שטמונות בהם שאיפות הנובעות מן הקודש.

 מי? 

הרב אורי שרקי

הרב אורי שרקי הינו בבחינת מגדלור לכל מגזרי החברה. הרב הוא מקור אור גדול במיוחד לאלה המחפשים גישה יהודית חכמה, עמוקה, רעננה ואקטואלית, השואבת את כוחה מחכמי ישראל בכל הדורות, ומתרחבת במפגש עם האתגרים הפילוסופיים, המחקריים והמדעיים בני-זמננו. בגישה אמיצה, הרואה את ההשגחה האלוהית בתוך כל חלקי המציאות היומיומית, תוך שהוא משלב הומור ורצינות, מצליח הרב לגשר בין מסורת האומה הטבעית לבין הדעת והשכל במפגש עם המציאות בעידן המודרני.

 מה? 

"בית שלום יוחאי" בראשות הרב אורי שרקי

בכל שנות פעילותו הציבורית הענפה לא הייתה אכסניה קבועה לתורתו של הרב.

בבית שלום יוחאי תוקם מסגרת ייחודית, שתשלב לימודים תורניים ולימודים אקדמיים יהודיים-אוניברסליים, ותכלול: בית מדרש גבוה ללימודי אמונת ישראל, מכון למנהיגות יהודית ע"ש מניטו, הרחבת מערך מדיה, תכניות להכשרת אנשי חינוך והוראה, ומרכז כנסים, אירועים ושיעורים פתוחים לכלל הציבור.

 איך? 

בקרוב יהיה מהלך גדול למען בית שלום יוחאי של הרב שרקי, ומי שרוצה לקחת חלק מוזמן לערב שותפים, עם שיחה עם הרב והצגת התכניות.

 אתם מוזמנים לערב הצגת חזון